Ładowanie

Hotele, restauracje, sale bankietowe

Mamy możliwość obserwacji jak duży postęp na rynku oświetleniowym dokonuje się na naszych oczach. Jak zmieniają się restauracje, sale bankietowe, wnętrza hoteli oraz ich oświetlenie zewnętrzne. Kreowanie otoczenia świetlnego w przestrzeni obiektów HORECA (hotele, restauracje, cafeterie) nigdy do tej pory nie było tak atrakcyjne.

Tutaj najważniejszymi czynnikami na równi są kryteria emocjonalne i funkcjonalne. A te z kolei polegają na wykorzystaniu regulacji natężenia strumienia światła, co przekłada się na energooszczędność i atrakcyjność    projektowanych systemów. Aplikacje na urządzeniach mobilnych, Smarfon lub panel sterowniczy daje możliwość współpracy ze sterownikami i kreowania dowolnych efektów świetlnych. A wówczas lobby, recepcja, sala bankietowa czy restauracja uzyskują wyjątkowy charakter.

Odpowiednio dobrane oświetlenie w hotelu – jego wszystkich częściach (włącznie z basenem i gabinetami odnowy, gdzie przykładem może być hotel Bristol w Busku Zdrój) buduje unikalny, elegancki wygląd, przytulną atmosferę wpływające na rozpoznawalność, chęć polecania i powrotów w te miejsca. Oświetlenie hotelu ma stwarzać atmosferę relaksu, być energooszczędne, elastyczne, sterowane w zależności od pory dnia lub charakteru uroczystości np. w sali bankietowej.

Pierwsze wrażenie przed wejściem do hotelu, to przyciągające uwagę z zewnątrz - foyer z jego ciepłym oświetleniem, następnie recepcja z delikatnym, architektonicznym akcentem świetlnym, aby gość mógł być prowadzony światłem do wind, pokoju, ewentualnie do baru czy restauracji.

Pokój czy apartament mają mieć tak rozłożone oświetlenie i takie kombinacje włączania i ściemniania , aby gość czuł się lepiej niż w domu i miał wybór wielu funkcji oświetlenia: do czytania, oglądania TV, pracy, relaksu i snu. Na pewno wyeksponowany delikatnie obraz lub grafika podkreśli przyjemną atmosferę.

Jeśli nastrój hotelowej restauracji czy baru ma również zapraszać do wnętrza – to oświetlenie jest najważniejsze, bo 80% informacji dociera za pomocą wzroku. Następnie zmysł węchu i smaku. Wskazane jest oświetlenie relaksujące i indywidualne do każdego stolika. Skomponowane z rozproszonego, pośredniego światła lamp z kloszem, ewentualnie z kinkietu i akcentowego z sufitu. Światło ma gwarantować komfort wzrokowy przed wejściem i wspomagać atrakcyjność wizualną potraw na stole przez zastosowanie najlepszego wsp. odtwarzania barw tzw. CRI   – na poziomie  ok. 95 oraz możliwość zmiany barw.

Dzięki profesjonalnym i perfekcyjnym własnościom naszych listew i taśm LED wnętrza tego typu obiektów z nami oświetlone zapewniają energetyzującą lub relaksującą atmosferę. A olbrzymi wybór modeli lamp z kilkudziesięciu katalogów podkreślają spójną architekturę wnętrz i iluminację elewacji zewnętrznych oraz ogrodu.

Technologia LED i inteligentne systemy sterujące pozwalają nie tylko zmieniać temperaturę barwową oświetlenia, tworzyć atrakcyjne aranżacje światłem, pozwalają również wprowadzić do wnętrz nowoczesny wygląd opraw.

Zapraszamy na konsultacje z nami - po kreatywne i innowacyjne rozwiązania oświetlenia.